Pasivní dům Krásné Pole

Dům byl navrhován na svažitém pozemku. Současně na pozemku bylo navržené kryté stání a sklad zahradní techniky. Rodinný dům byl řešen v návaznosti na dotační program Nová zelená úsporám. Dům je řešen jako zděný z tvárnic Zapf Daigfuss KS s tvrdými stropy. Střecha je řešena jako plochá s atikovým chrličem.

Dům byl navrhován na svažitém pozemku. Současně na pozemku bylo navržené kryté stání a sklad zahradní techniky. Rodinný dům byl řešen v návaznosti na dotační program Nová zelená úsporám. Dům je řešen jako zděný z tvárnic Zapf Daigfuss KS s tvrdými stropy. Střecha je řešena jako plochá s atikovým chrličem. V rodinném domě je umístěna jednotka Nilan Gott s rekuperačním výměníkem kombinujícím aktivní a pasivní rekuperaci tepla a elektrické zdroje. Ohřev vody je řešen jednotkou NILAN VT 3130 ECO. Na pozemku je umístěna podzemní betonová nádrž na dešťovou vodu, která se používá na závlahu zahrady a v domě na splachování toalet. V domě je inteligentní elektroinstalace postavená na technologii Loxone. Na střeše domu je fotovoltaická elektrárna o výkonu 3,64 kWp.

Větrání:
Posuzovaný objekt je vybaven větrací jednotkou Nilan Gott s rekuperačním výměníkem kombinujícím aktivní a pasivní rekuperaci tepla a elektrické zdroje.

Vytápění:
Větrací jednotka Nilan Gott + elektřina (topné žebříky v koupelnách a 2ks sálavé topné panely, celkem 3,6kW)

Ohřev vody:
Bojler s tepelným čerpadlem NILAN VT 3130 ECO

Doplňující popis:
Na střeše jsou umístěny FV panely. V objektu a na pozemku je systém hospodaření s dešťovou vodou.

 

Architektonický návrh: Ing. arch. Lubomír Korčák Kyjevská 1375/13, 32600 Plzeň
Stavební část: Ing. arch. Lubomír Korčák Kyjevská 1375/13, 32600 Plzeň
Odeslání článku e-mailem
Představujeme

Nářadí Simon - obchod pro kutily a profíky

Nářadí a příslušenství za akční internetové ceny, kamenný obchod s dlouholetou tradicí a odborným poradenstvím. Rychlá výměna zboží, servis a vyřízení reklamací.
Malíři natěrači cz

Jsme malíři, natěrači pokojů, provádíme malování, tapetování bytů, domů i kanceláří, vč. úklidu po malování. Malířství natěračství provádíme od roku 2001, nedělají nám problém dekorativní malby, nátěry fasád, veškeré malířské a natěračské práce.
Vložit firemní vizitku

Co Vás zajímá

Katalog firem

Facebook

Ubytování Ostrava

Ostrava