RD Stará Bělá

Cílem bylo vytvořit rodinný dům za 2.000.000,- Kč. To se nepovedlo, zrealizovaný RD nakonec stál o 500.000,- Kč více. Celkový objem stavby je tvořen jednoduchou hmotou kvádru o půdorysu 7,15 x 10,4 m. Dům je navrhován jako volně stojící, nepodsklepený, s jednoduchým půdorysem. V domě bude umístěna jedna bytová jednotka.

Architektonické řešení
Cílem bylo vytvořit rodinný dům za 2.000.000,- Kč. To se nepovedlo, zrealizovaný RD nakonec stál o 500.000,- Kč více.
Celkový objem stavby je tvořen jednoduchou hmotou kvádru o půdorysu 7,15 x 10,4 m. Dům je navrhován jako volně stojící, nepodsklepený, s jednoduchým půdorysem. V domě bude umístěna jedna bytová jednotka.

Funkční a dispoziční řešení
Dispozice je důsledně členěná na obytnou denní část, která je situována do vstupního podlaží, a na klidovou noční část ve 2. nadzemním podlaží.
Hlavním vstupem projde příchozí zádveřím do chodby, kde se mu po pravici otevře pohled do centrálního obytného prostoru, který je propojen s jídelnou. Jídelna přechází v kuchyň, na níž navazuje prostorný sklad, přístupný i z venku. Vizuální propojení se zahradou je zajištěno velkorysým prosklením. Denní část domu v přízemí je vybavena sanitárním zázemím, tvořeným toaletou, přístupnou ze vstupní chodby. Jednoramenným schodištěm se dostaneme do horního patra, odkud je přístupná ložnice a 2 pokoje, koupelna a šatna.
K severní fasádě domu, která je situována směrem ke komunikaci, přiléhá zpevněná plocha krytá stříškou, vytvářející venkovní odstavné stání pro osobní automobil. (Stříška zatím není realizována)

Autor: ATOS-6 | Radim Václavík
Adresa: Stará Bělá, Ostrava, Česká republika
Náklady: 2 500 000 CZK
Realizace: 2008
Užitná plocha:112 m2
Zastavěná plocha: 76 m2
Obestavěný prostor: 579 m3
Odeslání článku e-mailem
Představujeme

Nářadí Simon - obchod pro kutily a profíky

Nářadí a příslušenství za akční internetové ceny, kamenný obchod s dlouholetou tradicí a odborným poradenstvím. Rychlá výměna zboží, servis a vyřízení reklamací.
Malíři natěrači cz

Jsme malíři, natěrači pokojů, provádíme malování, tapetování bytů, domů i kanceláří, vč. úklidu po malování. Malířství natěračství provádíme od roku 2001, nedělají nám problém dekorativní malby, nátěry fasád, veškeré malířské a natěračské práce.
Vložit firemní vizitku

Co Vás zajímá

Katalog firem

Facebook

Ubytování Ostrava

Ostrava