Pasivní domy

Za pasivní dům je považován dům, který má v našich podmínkách spotřebu energie na vytápění nižší než 15 kWh/m²/rok. Je to méně než nízkoenergetický dům.

V pasivním domě se využívá a rekuperuje i odpadní teplo. Celý pasivní dům je výborně vzduchotěsně a tepelně izolován od vnějšího prostředí a využívá teplo produkované obyvateli a elektrospotřebiči a spolu s využitím tepla slunce (dům je orientován na jih). Tím se dosahuje velmi nízkých ročních provozních nákladů na celý dům.

Díky velmi kvalitní tepelné izolaci teplo v pasivním domě neuniká a většinou postačí k zajištění příjemné vnitřní teploty po celou vytápěcí sezónu. Vytápění objektu je zajištěno teplovzdušným větráním. Při dosažení standardu pasivního domu stačí vytápění pouze vzduchem k zajištění požadované kvality vnitřního prostředí a lze se obejít bez klasického zdroje tepla (kotel + radiátory).

Standardu pasivního domu lze dosáhnout dodržením základních zásad při navrhování a kvalitním provedením vlastní stavby. Používají se běžně dostupné technologie a materiály. V podstatě lze mluvit o upřesnění a zdokonalení standardu nízkoenergetického domu.

Požadované parametry pasivních domů v Německu:

  • spotřeba tepla na vytápění ≤ 15 kWh/m² za rok
  • specifický tepelný výkon tepelného zdroje ≤ 10 W/m²
  • vzduchotěsnost domu n50 (celková intenzita výměny vzduchu při tlakovém rozdílu 50 Pa) ≤ 0,6 1/h
  • spotřeba primární energie (primární energie pro elektřinu zahrnuta) ≤ 120 kWh/m² za rok

Některé prameny udávají rozdělení spotřeby energií v běžném domě:

  • 56 % na teplo
  • 24 % na ohřev vody
  • 20 % na ostatní spotřebiče.

Úspora energií v pasivních domech je uváděna takováto:

  • vytápění – úspora až 90%
  • na ohřev vody – úspora až 80%

V našich podmínkách to zanamená úsporu zhruba 20 000 Kč za rok na byt o výměře 90m² při vytápění zemním plynem. (odhad současné ceny vytápění: zhruba 20 - 25 tis Kč). Do ušetřené částky je započtena zvýšená spotřeba elektřiny pro ovládání celého systému, ale nikoliv amortizace pořizovacích nákladů a náklady na údržbu.

Pasivní dům Svinov

Pasivní dům Svinov

Rodinný dům je pravidelného tvaru, složený ze dvou kvádrů. Jedná se o jednopodlažní nepodsklepený rodinný dům v pasivním standardu s plochou střechou.
Detail - Pasivní dům Svinov
Pasivní dům Krásné Pole

Pasivní dům Krásné Pole

Dům byl navrhován na svažitém pozemku. Současně na pozemku bylo navržené kryté stání a sklad zahradní techniky. Rodinný dům byl řešen v návaznosti na dotační program Nová zelená úsporám. Dům je řešen jako zděný z tvárnic Zapf Daigfuss KS s tvrdými stropy. Střecha je řešena jako plochá s atikovým chrličem.
Detail - Pasivní dům Krásné Pole
Pasivní dům Ostrava Výškovice

Pasivní dům Ostrava Výškovice

Objekt je pravidelného obdelníkového tvaru, půdorysné rozměry samotného domu jsou cca 11,5 x 9 m. Dům je řešen jako dvoupodlažní, nepodsklepený s plochou pultovou střechou. Jedná se o zděnou stavbu z vápennopískových cihel tl. 240mm a izolačním materiálem- šedý pěnový polystyrén tl. 300mm. Vodorovné konstrukce jsou řešeny systémem…
Detail - Pasivní dům Ostrava Výškovice

Představujeme

Nářadí Simon - obchod pro kutily a profíky

Nářadí a příslušenství za akční internetové ceny, kamenný obchod s dlouholetou tradicí a odborným poradenstvím. Rychlá výměna zboží, servis a vyřízení reklamací.
Malíři natěrači cz

Jsme malíři, natěrači pokojů, provádíme malování, tapetování bytů, domů i kanceláří, vč. úklidu po malování. Malířství natěračství provádíme od roku 2001, nedělají nám problém dekorativní malby, nátěry fasád, veškeré malířské a natěračské práce.
Vložit firemní vizitku

Co Vás zajímá

Katalog firem

Facebook

Ubytování Ostrava

Ostrava