Svinov

Znak obce
Vyberte obvod Ostravy:
Bydlení v Ostravě, regionální web o bydlení, občanská výstavba v Ostravě, nové a rekonstruované bytové domy, vzorové domy, realizace zahrad, parků a náměstí v Ostravě a okolí. Katalog firem, realitní poradenství - rady a informace z oblasti realit, realitního práva a financí, inzerce nemovitostí v Ostravě a okolí - prodej, pronájem, výměna bytů, domů a pozemků.

Seznam firem a řemeslníků v místě Svinov:

Informace z obvodu Svinov:

Svinov (něm. Schönbrunn) je bývalé město, od 20. května 1957 městská čtvrť města Ostravy, od 24. listopadu 1990 městský obvod statutárního města Ostravy. Rozkládá se na levém břehu řeky Odry ve slezské části Ostravy. Svinov je rovněž katastrální území.

Historie

První hospodářská stavení byla založena v údolí potoka Porubka, levostranném přítoku řeky Odry. Osada se s léty dále rozrůstala všemi směry. Vznikaly také samoty, z nichž jedna (Dubí) leží až u řeky Odry.

Slezská obec Svinov se poprvé objevuje v listině olomouckého biskupa Bruna z roku 1265, v níž je připomínána jako klášterní ves cisterciáckého kláštera ve Velehradě. V roce 1936 byl Svinov povýšen na město, od roku 1957 je jedním z městských obvodů Ostravy. Město bylo během druhé světové války osvobozeno Rudou armádou dne 30. dubna 1945.

Od roku 1847, kdy se stal Svinov železniční stanicí na důležité mezinárodní trati Vídeň–Krakov Severní dráhy Ferdinandovy, je také významným dopravním uzlem. Výstavba železniční tratě Svinov–Opava započala v roce 1855 a stavba Vítkovické závodní dráhy do Svinova v roce 1887. Na ní navázala v roce 1907 ještě tramvajová trať z Moravské Ostravy a následně místní dráha z Klimkovic (1911), která byla (elektrizována v letech 1947–1948). Dnes je nádraží Ostrava-Svinov z hlediska osobní dopravy nejvýznamnější železniční stanicí na území města Ostravy. Slouží mimo jiné sousednímu městskému obvodu Poruba.

Do Svinova se po dostavbě Severní dráhy Ferdinandovy začal stěhovat železniční personál, začali se vzmáhat místní živnostníci, zakládaly se průmyslové podniky.

Celý článek v internetovém slovníku Wikipedia

 

Představujeme

Nářadí Simon - obchod pro kutily a profíky

Nářadí a příslušenství za akční internetové ceny, kamenný obchod s dlouholetou tradicí a odborným poradenstvím. Rychlá výměna zboží, servis a vyřízení reklamací.
Malíři natěrači cz

Jsme malíři, natěrači pokojů, provádíme malování, tapetování bytů, domů i kanceláří, vč. úklidu po malování. Malířství natěračství provádíme od roku 2001, nedělají nám problém dekorativní malby, nátěry fasád, veškeré malířské a natěračské práce.
Vložit firemní vizitku

Katalog firem

Facebook

Ubytování Ostrava

Ostrava